ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10403051
*
nr 1040 3051
Spegel
höjd: 88 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2016
kl 20:39:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 03:02:51
1
150 kr
28/5 21:14:33
2
150 kr
28/5 21:14:33
1
150 kr (Budbetjänt)
28/5 21:14:40
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1040 3051
Spegel
höjd: 88 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/5 03:02:51 | 1 | 150 kr |
28/5 21:14:33 | 2 | 150 kr |
28/5 21:14:33 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
28/5 21:14:40 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
idag
20 maj kl 20:01